Nie wiesz jak spędzić wolny czas w  pierwszą sobotę i niedzielę lutego? Podpowiadamy. Warto wybrać się z całą rodziną na III Brodnicką Wystawę Drobnego Inwentarza.

- Ta wystawa to przede wszystkim wystawa kur użytkowych i ozdobnych, kaczek, gęsi i królików oraz gołębi ozdobnych i ptaków egzotycznych. - Wystawa ma na celu pokazanie mieszkańcom regionu i całego kraju bogatej oferty występujących ras i odmian rasowych udomowionego ptactwa grzebiącego i wodnego oraz zwierząt futerkowych – mówi prezes Bydgoskiego  Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i  Drobnego Inwentarza Marek Poraziński. - Na wystawie zaprezentują swoje zwierzęta hodowcy z całej Polski i Niemiec. Imprezie towarzyszyć będą otwarte dla wszystkich  wykłady tematyczne, których lektorami pracownicy naukowi z Instytutu Zootechniki w Balicach k. Krakowa i Kujawsko – Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Wystawa połączona z wykładami teoretycznymi to możliwość konfrontacji pracy hodowlanej z dorobkiem naukowym. To oferta skierowana do hodowców, mająca na celu podniesienie poziomu wiedzy w zakresie hodowli i dobrostanu hodowanych zwierząt – dodaje prezes.

 Dotychczasowe wystawy w Brodnicy okazały się największymi imprezami tego typu w Polsce. Na wystawie ubiegłorocznej  hodowcy zaprezentowali 930 sztuk drobiu w 77 rasach, 750 gołębi w 58 rasach i 70 królików oraz sporą liczbę ptaków egzotycznych i innych zwierząt hodowanych hobbistycznie.  Zapraszamy do oglądania zwierząt  1 i 2 lutego. Wystawa zorganizowana zostanie w Zespole Szkół Rolniczych w Brodnicy. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz.

Piękne okazy zwierząt hodowlanych  będzie można oglądać w sobotę, 1 lutego  w godz. 8.00 – 17.00, i w niedzielę, 2 lutego od godz. 7.00 do 14.00.  Wstęp na imprezę dla dzieci i młodzieży szkolnej jest za darmo. Dorośli będą musieli kupić bilet w cenie 10 zł.

Źródło: UM Brodnica