Burmistrz Brodnicy oraz Dyrektor MiPBP zapraszają na spotkanie z cyklu „Podróże dalekie i bliskie”. Spotkanie z podróżniczką i pisarką Moniką Witkowską oraz promocję jej najnowszej książki  pt. „Everest. Góra Gór.”


16.01.2014 godz. 17.30 Sala Wielka Pałacu Anny Wazówny

 EVEREST – GÓRA GÓR

Marzenia się spełniają, ale często wymaga to wiele wysiłku i determinacji. Dowodem jest wyprawa na Everest, jaką Monika Witkowska odbyła wiosną ubiegłego roku. W trakcie prelekcji będzie okazja aby zobaczyć, jak rzeczywiście wygląda wspinanie na najwyższą górę świata, co z tego co się mówi o tej górze jest prawdą, a co mitem, dowiemy się też kim są Szerpowie i jakie mają zwyczaje, co robić aby nie obrazić duchów gór, jak długo gotuje się jajo na szczycie Everestu i w ogóle jak się w do takiej wyprawy przygotować?
Przy okazji będzie możliwość uzyskania autografu w najnowszej książce Moniki: „Everest. Góra Gór”.

Monika Witkowska –  całe jej życie (prywatne i zawodowe) obraca się wokół podróży. Pracuje jako dziennikarka, pisząc artykuły i książki (oczywiście o podróżach), do tego jest pilotem wycieczek i przewodnikiem górskim. Wszystkie oszczędności Monika przeznacza na swoje pasje czyli jeżdżenie po świecie (jak najtaniej, lokalnymi środkami lokomocji lub autostopem, zwykle w pojedynkę, bo twierdzi że tak najłatwiej złapać kontakt z miejscowymi ludźmi) – dzięki temu odwiedziła ok.160 krajów, na wszystkich kontynentach. Wśród licznych, powiązanych z podróżami hobby Moniki jest m.in. żeglarstwo morsko-oceaniczne (na koncie m.in. opłynięcie Przylądka Horn czy rejsy polarne) oraz wspinaczka wysokogórska, z czym wiązała się jedna z ostatnich wypraw, czyli będące tematem naszego spotkania zdobywanie Mt Everestu.
Więcej o Monice na jej stronie: www.monikawitkowska.pl

Źródło: Urząd Miejski Brodnica