29 czerwca br. w Brodnicy ZUS udostępni tzw. PUE-Room, czyli mobilne stoiska, umożliwiające rejestrację profili na portalu PUE.  Dzięki Platformie  większość spraw z ubezpieczeniami społecznymi można załatwić w domu przez Internet. Podajemy informację rzecznika ZUS na ten temat. 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych został partnerem edukacyjnym tegorocznej edycji „Lata z Radiem”.
Ideą naszej obecności w „Lecie z Radiem” jest edukacja w zakresie ubezpieczeń społecznych oraz promocja portalu Platformy Usług Elektronicznych (pue.zus.pl)- kompleksowego rozwiązania w dziedzinie e-administracji . Podczas  plenerowego pikniku, który odbędzie się w dniu 29 czerwca br. w Brodnicy, ZUS udostępni tzw. PUE-Room, czyli mobilne stoiska umożliwiające rejestrację profili na portalu PUE.  Dzięki Platformie  większość spraw z ubezpieczeniami społecznymi można załatwić w domu przez Internet.
Po potwierdzeniu profilu na portalu można uzyskać informacje o ubezpieczeniach, świadczeniach, płatnościach, można sprawdzić wszystkie swoje dane zamieszczone na koncie w ZUS. Platforma umożliwia także rezerwację wizyty w placówce ZUS, pozwala śledzić stan swoich spraw i otrzymywać powiadomienia e-mail lub sms. PUE to bardzo wygodna forma kontaktu z ZUS.
 Portal na  Ponadto eksperci ZUS udzielą też wszelkich porad z zakresu:
- świadczeń emerytalno -rentowych tj. zasad przyznawanie emerytur, rent z tyt. niezdolności do pracy, rent socjalnych,
- zasiłków chorobowych,
- zasiłków macierzyńskich, których przepisu uległy w ostatnim czasie zmianie
- zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym np. obowiązków jakie należy spełnić wobec ZUS aby rozpocząć pozarolniczą działalność gospodarczą.
Myśląc o naszych obecnych klientach, nie zapominamy też o najmłodszych. Na stoiskach ZUS do dyspozycji dzieci będą specjalne kąciki zabaw. Dzięki temu dorośli będą mogli bez przeszkód założyć konto na PUE, czy uzyskać poradę od naszego pracownika.
Zapraszamy wszystkich do skorzystania z tej formy wypoczynku połączonej z możliwością zarówno zabawy jak i uzyskania informacji.


Bożena Maria Wankiewicz
Rzecznik Prasowy
O/ZUS w Toruniu