Kolejka elektryczna zasilana energią słoneczną, film 3D, mini elektrownia wodna czy model silnika indukcyjnego, to tylko przykłady atrakcji, które już 16 i 17 maja będzie można zobaczyć w interaktywnym miasteczku „Planeta Energii” na Dużym Rynku w Brodnicy. Wizyta mobilnego centrum edukacyjnego to nagroda w zorganizowanym przez Grupę ENERGA ogólnopolskim konkursie edukacyjnym, którego głównym celem jest propagowanie wiedzy o energii elektrycznej wśród najmłodszych. Pośród tegorocznych zwycięzców znalazła się klasa z Zespołu Szkół w Zbicznie. To właśnie dzięki nim mieszkańcy Brodnicy i okolic będą mogli odbyć niezwykłą podróż do krainy prądu.

Mobilne centrum „Planeta Energii” zlokalizowane będzie na Dużym Rynku. W godzinach 9:00-14:00 miasteczko będzie dostępne dla klas ze szkół podstawowych z Brodnicy i okolic, a od 15:00 do 18:00 dla wszystkich chętnych. Wstęp wolny.

Film 3D o Energoludkach – sympatycznych mieszkańcach „Planety Energii”, niecodzienne pokazy i eksperymenty naukowe prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, multimedialne zabawy edukacyjne oraz wiele innych niespodzianek czeka na odwiedzających interaktywne miasteczko, które na dwa dni wyląduje na Dużym Rynku w Brodnicy. Goście „Planety Energii” w trakcie wizyty dowiedzą się czym jest energia elektryczna oraz jak racjonalnie i bezpiecznie należy z niej korzystać.

W poprzednich edycjach programu „Planeta Energii” miasteczko odwiedziło ponad 46 tys. dzieci i 13 tys. dorosłych. Mamy nadzieję, że w tym roku nasze centrum edukacyjne będzie cieszyć się równie dużym zainteresowaniem. Dla naszych gości przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek. Serdecznie zapraszamy do wspólnego zgłębiania tajników wiedzy o energii elektrycznej – mówi Grzegorz Orłowski, koordynator programu z Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA.

Honorowy patronat nad wizytą miasteczka „Planeta Energii” sprawuje Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz

„Planeta Energii” to projekt edukacyjny Grupy ENERGA realizowany od 2010 roku w ramach programu ENERGA Edukacja, skierowany do uczniów i nauczycieli klas I-III ze szkół podstawowych, którego głównym celem jest promowanie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej. W dwóch poprzednich edycjach programu praktyczną wiedzę o prądzie zdobyło niemal 73 tys. dzieci z całej Polski. Projektowi co roku towarzyszy wędrujące interaktywne miasteczko „Planeta Energii”, które do tej pory odwiedziło 24 miasta.