Ranking „Filary Polskiej Gospodarki” ma na celu wyróżnienie firm stabilnych i znacząco wpływających na rozwój regionów, w których prowadzą działalność, a jednocześnie utożsamiających się z tymi regionami.

To również ranking samorządów, które są ważnymi pracodawcami, wspierającymi i promującymi zatrudnienie, których działalność ma szczególnie pozytywny wpływ na rozwój regionu. Istotną cechą rankingu jest fakt, iż zwycięzcy wskazani zostali przez lokalne władze. Samorządy terytorialne , jako organy władzy znajdujące się zarówno najbliżej przedsiębiorców, jak i społeczności, swoimi głosami zdecydowały o wyborze zwycięzców plebiscytu w poszczególnych województwach. Brodnica tytuł samorządowy Menedżer Regionu otrzymała dzięki glosom innych jednostek samorządu terytorialnego z regionu. Jest to więc szczególny powód do radości i dumy, bowiem okoliczne gminy, miasta i powiaty właśnie w Brodnicy widzą lidera, którego działalność warta jest uznania. umożliwiają rozwój przedsiębiorczości, a także angażują się w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnych.

Filary Polskiej Gospodarki to ranking przygotowany przez czołową agencję badawczą przy współpracy z redakcją dziennika "Puls Biznesu". Uroczysta Gala  rankingu odbędzie się 16 maja w Gdyni.

Źródło: UM Brodnica