Muzeum w Brodnicy zaprasza do obejrzenia wystawy F O T O G R A F I A   D Z I K I E J   P R Z Y R O D Y   2011. Wystawę prezentowana od 12 stycznia w Bramie Chełmińskiej  tworzą zwycięskie prace z konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2011, organizowanego przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Konkurs odbywa się rokrocznie od 1965 r. i w miarę swojego rozwoju stał się najbardziej cenionym i największym w świecie przedsięwzięciem z zakresu fotografii dzikiej przyrody. Każdorazowo jego efektem jest wystawa, pokazywana w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach i po raz dziesiąty z rzędu w Polsce, a po raz pierwszy w Brodnicy. Na tegoroczną edycję wystawy składają się zdjęcia nagrodzone i wyróżnione w 15 kategoriach oraz w 2 nagrodach specjalnych. Zwycięskie prace wyselekcjonowano spośród ponad 40 tys. fotogramów, wykonanych przez ponad 4,3 tys. autorów z 96 krajów.
Po raz kolejny w historii wystawy, znajdują się na niej zdjęcia  - dwa -  wykonane przez polskich fotografów, w tym fotografia, która uznana została za najlepszą w kategoriach młodzieżowych. 
Wystawa pokazywana już była m.in. w: Szczecinie, Łodzi, Bytomiu, Warszawie. Patronat Honorowy nad wystawą w Polsce objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Środowiska.
Organizatorem tourne wystawy po Polsce jest Agencja Zegart, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji o wystawie można znaleźć na www.FotografiaDzikiejPrzyrody.pl