Do szpitala trafił fabrycznie nowy gotowy do natychmiastowej pracy ssak elektryczny BASIC 30 z wyposażeniem, niezbędne urządzenie wykorzystywane podczas zabiegów operacyjnych.

Władze Brodnicy od wielu lat systematycznie wspierają służbę zdrowia. Co roku w budżecie miasta zabezpieczana jest  określona kwota pieniędzy na zakupy sprzętu medycznego, który trafia do brodnickiego szpitala. Właścicielem sprzętu jest miasto, które przekazuje go w formie użyczenia placówce. W latach 2006-2012 samorząd Brodnicy wyposażył  szpital sprzetem, który kosztował  ponad 1 mln złotych. Za te pieniądze miasto kupiło specjalistyczny sprzęt, o który wnioskował do burmistrza dyr. szpitala i pracujący w placówce lekarze. Pomimo "zawirowań", które w ostatnich miesiącach mają miejsce  w szpitalu burmistrz mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców Brodnicy, zdecydował  i w tym roku udzielić takiej pomocy. 19 grudnia o godz. 11.00 w lecznicy nastąpi oficjalne przekazanie sprzętu medycznego zakupionego przez miasto w ostatnim okresie. Do szpitala trafi fabrycznie nowy gotowy do natychmiastowej pracy  ssak elektryczny BASIC 30 z wyposażeniem, niezbędne urządzenie wykorzystywane podczas zabiegów operacyjnych/. Wartość ssaka wynosi  9 745,92 zł  Poza tym, szpital otrzymał wózek anestezjologiczny z wyposażeniem, który umożliwia bezpieczne przechowywanie leków anestetycznych, ekonomiczną pracę na salach operacyjnych i zabiegowych oraz precyzję w zarządzaniu lekami i sprzętem używanym w sytuacjach wymagających szybkiego reagowania. Jego cena  to 6 296,40 zł .Natomiast na oddział SOR trafily alfanumeryczne odbiorniki przywoławcze DSP-94P , współpracujące ze stacją bazową zainstalowaną w Pogotowiu Ratunkowym w Brodnicy. Za  4 sztuki miasto zapłaciło  2 335,77 zł .

Warto przypomnieć, że w  latach 2010 - 2012 miasto wyposażyło Oddział Dziecięcy szpitala  w łóżeczka szpitalne ze stoliczkami  za  11 984 zł  oraz oddział SOR w wózek do transportu chorych za 5 200 zł .