W ubiegłym tygodniu zakończono prace przy budowie chodnika na Rondzie Toruńskim od strony północnej jezdni w kierunku miasta.

Budowę chodnika mierzącego około 110 m kwadratowych powierzchni sfinansowało w 100% miasto. Z budżetu przeznaczono na ten cel ponad 13.000 zł. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Brodnicy.

- Zdecydowaliśmy się na budowę tego chodnika mimo, że to zadanie należało do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – mówi burmistrz Jarosław Radacz. – Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas najważniejsze. Po wielu rozmowach i oficjalnych pismach, GDDKiA  wyraziła zgodę na wybudowanie przez nas chodnika. We wrześniu  przystąpiliśmy do realizacji zadania. Nowy chodnik usprawnił  ruch  i przede wszystkim skrócił  drogę pieszym

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydając zgodę na budowę chodnika  zastrzegła jednak, że chodnik będzie miał charakter tymczasowy, do chwili realizacji „Budowy obwodnicy Brodnicy w ciągu drogi krajowej nr 15. Zadanie II”. Całoroczne utrzymanie chodnika pozostaje również po stronie miasta.