Festiwal Nauki  przygotowano z myślą nie tylko o uczniach. Zapraszamy do odwiedzenie festiwalu wszystkich zainteresowanych naukami matematyczno-przyrodniczymi. Spotkajmy się na Przedzamczu 8 września w godz. 14.00 – 18.00

Celem Festiwalu, którego organizatorami są; Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk i Urząd Miejski w Brodnicy  jest popularyzacja nauk matematyczno-przyrodniczych wśród mieszkańców miasta i regionu. Udowodnienie, że nauka może stać się świetną zabawą poprzez, którą poznajemy świat. Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową adresowaną do wszystkich osób ciekawych zjawisk otaczającego nas środowiska.

Kilkadziesiąt Festiwali Naukowych podobnych do tego, który odbędzie się w Brodnicy  zostanie zorganizowanych do 2014 roku również w innych miastach kraju w ramach projektu pod nazwą  "Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii - Eduscience", W projekcie  uczestniczy 250 wybranych szkół z całej Polski. Wśród nich jest Szkoła Podstawowa nr 2 z naszego miasta. W tej szkole 7 września naukowcy przeprowadzą w formie warsztatów lekcje. Natomiast 8 września od godz. 14.00 do 18.00 na Przedzamczu  w ramach Festiwal Nauki staną namioty, w których prezentowane będą pokazy i doświadczenia z fizyki, chemii i przyrody. Pokazy odbywać się będą także na scenie. Oprócz prezentacji przygotowanych przez głównego organizatora Festiwalu będzie można obejrzeć pokazy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z Torunia i pokazy przygotowane przez uczniów brodnickich szkół. Na scenie wystąpią również zespoły taneczne i muzyczne. Zadbano również o atrakcje dla najmłodszych, organizując z myślą o nich różnorodne działania animacyjne.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez Instytut Geofizyki PAN