Już ponad 1300 mieszkańców Brodnicy zarejestrowało się w  systemie teleinformatycznym Alcetel, dzięki któremu można  bezpłatnie otrzymywać informacje, dotyczące istotnych wydarzeń w mieście. 1 września do kolejnych mieszkańców  zadzwoni telefon stacjonarny z pytaniem o zgodę na rejestrację w Telefonicznej Bazie Mieszkanców Urzędu Miejskiego.

Inni mogą nadal  sami zarejestrować się dzwoniąc na numery telefonów udostępnionych na plakatach informacyjnych rozwieszonych na terenie miasta lub poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej www.alcetel.pl/brodnica

Każdy kto zarejestruje się do Telefonicznej Bazy Mieszkańców, będzie bezpłatnie otrzymywać informacje dotyczące istotnych wydarzeń w gminie. Począwszy od zaproszeń na imprezy kulturalne czy udział w bezpłatnych badaniach (np. przyjazd mammobusa), poprzez informacje o przerwie w dostępie wody lub prądu, korkach ulicznych, skończywszy na ostrzeżeniach meteorologicznych lub innych zagrożeniach (powodzie, skażenia wód).

System niesie dla Mieszkańców wiele korzyści, w tym na pewno poprawę komfortu życia oraz bezpieczeństwa. Należy podkreślić, że Alcetel to nie szeroko popularyzowane komunikaty SMS o treści marketingowej,  lecz konkretne informacje wysyłane przez Urząd w formie komunikatów głosowych lub komunikatów SMS.

System dzwoniąc na telefony stacjonarne daje możliwość odsłuchania wiadomości również starszym osobom, nie zawsze obsługującym telefony komórkowe. Ponadto w przypadku nieodebrania połączenia zawsze istnieje możliwość oddzwonienia i odsłuchania komunikatu. Dodatkowo wysyłane komunikaty są na bieżąco raportowane, więc dokładnie wiadomo ile osób odebrało komunikat, a ile nie. Władze Miasta zachęcają do zarejestrowania swojego numeru telefonu stacjonarnego lub komórkowego. Rejestracja jest prosta i błyskawiczna, wystarczy wykonać jedną z poniższch czynności:

1.        Zadzwoń na numer rejestracji telefonicznej: 56 681 48 51
2.        Wyślij SMS o treści:   87300.1 na numer 503 503 733

1.  Wypełnij formularz na stronie www.alcetel.pl/brodnica

Otrzymywane komunikaty będą całkowicie bezpłatne, jedyny koszt jaki ponosi Mieszkaniec to wykonanie połączenia lub wysłanie wiadomości SMS w celu rejestracji i taryfikowany jest zgodnie z cennikiem wybranego operatora.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.alcetel.pl

Twórcą i dystrybutorem systemu Alcetel jest firma VMBS Sp.  z o.o.  - rozwiązania dla jednostek samorządu terytorialnego oraz szkół www.szkolnytelefon.pl