Warte blisko 15 milionów złotych umowy o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego dziesięciu inwestycji służących poszerzeniu oferty turystycznej regionu podpisano 29 maja w Grudziądzu.

Na liście wspartych przedsięwzięć znalazł się projekt modernizacji i rozbudowy infrastruktury turystycznej w zakolu Drwęcy w Brodnicy. W ramach projektu planuje się dostosować istniejące budynki do potrzeb nowych funkcji z uwzględnieniem ich rozbudowy i przebudowy w następującym zakresie:

Budynek mieszkalno-magazynowy (istniejący): docelowe przeznaczenie: - obecna część mieszkalna: funkcja do utrzymania jako mieszkanie służbowe dla osoby/osób dozorujących i opiekujących się terenem i obiektami; - obecna część magazynowa – zmiana sposobu użytkowania na zaplecze gastronomiczne i socjalne.

Budynek stanicy (istniejący): docelowe przeznaczenie: - świetlica; - ogólnodostępne pomieszczenie kuchenne z podstawowymi urządzeniami; - stołówka; - magazyn ze stojakami do przechowywania kajaków w okresie całorocznym;

Magazyn na sprzęt i urządzenia wymagający zabezpieczenia w okresie zimowym; Rozbudowa budynku o dodatkową część magazynową na przechowywanie kajaków w okresie sezonu letniego, również do obsługi ewentualnej wypożyczalni kajaków.

Basen portowy (istniejący): Basen posiada umocnione nabrzeże, które wymaga renowacji i urządzenia miejsca do montażu pływającego pomostu i trapów. Basen wymaga oczyszczenia z zalegających w jego obszarze nieczystości pływających oraz ewentualnie zalegających na jego dnie. W obrębie basenu należy wykonać pomost lub „slip”(wyciąg) dla kajakarzy. Elementy umocnionego nabrzeża należy odrestaurować i zakonserwować.

Budynek sanitarny (projektowany): toalety, umywalnie, prysznice, magazynek na środki czystości.

Zagospodarowanie terenu inwestycji w granicach dz. nr 865/5 oraz 866:

- drogi dojazdowe; - parkingi dla samochodów osobowych oraz transportujących kajaki; - parking rowerowy (stojaki); - plac wielofunkcyjny; - mała architektura w tym tablica informacyjna z zasadami użytkowania; - uporządkowanie terenów zielonych nad brzegiem rzeki Drwęcy i basenu rzecznego; - ogrodzenie terenu od strony OSIR wraz z dwoma bramami wjazdowymi na teren OSIR (w części niższej i wyższej).

Całkowita wartość projektu wynosi 1 278 486, 18 zł w tym dofinansowanie ustalono na kwotę: 640 351,36 zł.

Podczas ceremonii podpisywania umów samorząd województwa reprezentowali członek zarządu województwa Michał Korolko i wiceprzewodniczący sejmiku Ryszard Bober.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki