Już w najbliższą sobotę 19 maja wyruszamy Szlakiem Św Jakuba.

Sympatycy wędrowania będą mieli okazję przejść jedynie bardzo malutki odcinek szlaku: Tama Brodzka – Brodnica zamek krzyżacki. Zbiórka pieszych Pielgrzymów  zaplanowana została na godz. 14.30 na parkingu przy Pałacu Anny Wazówny. Wędrowcy zostaną dowiezieni autobusem do Tamy Brodzkiej skąd  wyruszą szlakiem do Brodnicy. Po dotarciu nad jezioro Niskie Brodno będzie można odpocząć i poczęstować się kiełbaską, przygotowaną przez organizatorów imprezy. Po półgodzinnym odpoczynku Pielgrzymi przejdą na zamek krzyżacki, gdzie czekaja ich miłe niespodzianki. Między innymi będą mieli okazję spotkać się z osobą, która przeszła szlak Camino de Santiago w Hiszpanii.

Organizatorem imprezy są: Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna i Burmistrz Brodnicy. W wędrówce szlakiem udział zapowiedzieli już harcerze z Golubia-Dobrzynia i Brodnicy, uczniowie z I LO w Brodnicy, którzy latem jadą do Hiszpanii, na wycieczką Szlakiem św. Jakuba oraz indywidualni turyści. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w sobotnim wędrowaniu serdecznie zapraszamy. Prosimy o zgłoszenie swojego udziału tel. do piątku do godz. 16.00 do Wydziału Rozwoju, Współpracy Zewnętrznej i Informacji tel. (56) 49 30 363, (56)49 30 342.

Informacje praktyczne:

Impreza pod hasłem "Sobota na szlaku św. Jakuba" ma na celu promocję idei szlaku, jako szlaku kulturowego. Pomysł narodził się na skutek rosnących kontaktów regionu kujawsko-pomorskiego z regionem Navarry w Hiszpanii, gdzie szlak Camino de Santiago jest swojego rodzaju znakiem rozpoznawczym tamtych terenów, łączy pokolenia i stwarza możliwości poznawania regionu. Niewielu mieszkańców województwa kujawsko -pomorskiego wie, że takie miejsca jak Brodnica, Szafarnia, Golub-Dobrzyń czy Toruń również leżą na Szlaku Św Jakuba, który jest najstarszym szlakiem pielgrzymkowym w Europie, co tym samym wpisuje nas we wspólne dziedzictwo kulturowe. Chcemy pokazać, że szlak może być doskonałą formą spędzana wolnego czasu, a przy tym inspiracją do dalszych podróży - również duchowych!