Już po raz trzeci "Stowarzyszenie na Wiejskiej" w Brodnicy, wraz z Gimnazjum nr 1 oraz Muzeum w Brodnicy organizuje Nocną Majówkę Patriotyczną z okazji przypadających w maju świąt narodowych Konstytucji 3-Maja oraz Święta Flagi.

Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Brodnicy Pan Jarosław Radacz. Oficjalne rozpoczęcie Majówki nastąpi wieczorem 11 maja o godz. 18.00 na Dużym Rynku w Brodnicy, gdzie uczestników  powitają władze miasta i powiatu. W III  Nocnej Majówce Patriotycznej udział biorą grupy młodzieży ze szkół gimnazjalnych i średnich  z Brodnicy i powiatu brodnickiego.

Wzorem poprzednich edycji również i w tym roku uczestnicy będą mieli do pokonania trasę, na której w ramach punktów etapowych zlokalizowano zadania do wykonania. Organizatorzy przygotowali różnorodne zadania związane z historią Konstytucji 3-Maja oraz z symbolami narodowymi, a także z wybitnymi postaciami historycznymi - reformatorami Rzeczpospolitej z XVIII w. Majówka zakończy się w późnych godzinach nocnych.

Stowarzyszenie „Na Wiejskiej” otrzymało finansowe wsparcie od Burmistrza Brodnicy na realizację imprezy