Muzeum w Brodnicy zaprasza od 24 marca do zwiedzania wystaw przygotowanych ze zbiorów Muzeum Lalek w Pilźnie. Wystawy zatytułowane „Habemus Papam”- sceny z życia Karola Wojtyły oraz” Ja nie mam co na siebie włożyć. Moda” można oglądać w Bramie Chełmińskiej na Małym Rynku w godzinach pracy muzeum.Wernisaż wystaw zaplanowano na 23 marca na godz. 18.00.
„Habemus Papam”- sceny z życia Karola Wojtyły  to piękna wystawa poświęcona Ojcu świętemu Janowi Pawłowi II. Przedstawia ona 14 scen z życia, po których przewodnikiem jest sam Karol Wojtyła wspominający dom rodzinny, dzieciństwo i kapłaństwo w dołączonym do wystawy nagraniu z podkładem muzycznym . Jeszcze raz można usłyszeć głos papieża i Jego opowieści . Jest to wzruszająca katecheza dla całych rodzin. Wystawa została objęta honorowym patronatem przez Ks. Biskupa Ordynariusza Wiktora Skorca.
Kolejną ekspozycję “Ja nie mam co na siebie włożyć. Moda” tworzą laki ubrane w stroje dam na na przestrzeni od XII do XX wieku. Uzupełnieniem wystawy są szkice sukien i dodatków. Całość strojów wykonano rękodzielniczo.

Bilet wstępu na wystawy wynosi: 5 zł dorośli, dzieci i młodzież szkolna 3 zł. Grupy zorganizowane (klasy szkolne) prosimy o wcześniejsze poinformowanie Muzeum w Brodnicy (tel. 056 49 - 505 - 70) o planowanej wizycie.