W czwartek 8 grudnia w Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny odbyła się I Brodnicka Gala Sportu, w której na zaproszenie burmistrza Brodnicy udział wzięły osoby, które w minionym roku bardzo aktywnie promowały poprzez różne działania  sport w naszym mieście.

Wśród tych osób byli przede wszystkim zawodnicy osiągający sukcesy sportowe w zawodach ogólnopolskich, trenerzy , prezesi brodnickich klubów sportowych oraz organizatorzy życia sportowego Brodnicy. Na gali obecny był pan Janusz Dzięcioł Poseł na Sejm RP oraz pochodzący z naszego miasta Olimpijczyk Daniel Trojanowski, wicemistrz Polski w klasie SuperStock - motocyklista Waldemar Chełkowski, młodzieżowy reprezentant Polski i zawodnik Travelland Olsztyn - Mateusz Kopyciński.  Burmistrz Brodnicy dziękując wszystkim osobom zaangażowanym w propagowanie sportu wśród mieszkańców Brodnicy  wyróżnił te osoby listami gratulacyjnymi oraz upominkami

Poniżej zamieszczamy listę osób, które otrzymały wyróżnienia

Za bardzo wysokie osiągnięcia sportowe -olimpijczycy
13.Daniel Trojanowski – wioślarstwo, sternik, mistrz świata w dwójkach ze sternikiem (2007), reprezentuje klub Zawisza Bydgoszcz., Igrzyska Olimpijskie

5. miejsce - ósemka (Pekin 2008)
8. miejsce - ósemka (Ateny 2004)

Za wysokie osiągnięcia sportowe – zawodnicy brodnickich klubów

1.Dorota Grudzińska Brodnickie Towarzystwa Żeglarskiego -żeglarstwo

2.Łukasz Szymborski Prezes UKS „REMUS” - wioślarstwo

3.Mateusz Zagórski MUKL „Brodnica”- lekka atletyka

4.Marcin Kowalski MUKL „Brodnica”- lekka atletyka (brązowy medalista Mistrzostw Polski  Juniorów na 800m)

5.Marcin Sliwiński  UKS „OSiR” – tenis stołowy

6.Aleksandra Kwiatkowska UKS „SIÓDEMKA” -pływanie

7.Karol Wiśniewski MUKS Karate „Shotokan”

8.Paweł Jankowski  Międzyszkolny Klub Sportowy – piłka ręczna

9.Wiktor Płoski  BKS „Sparta” - piłka nożna


Zawodnicy pochodzący z Brodnicy, reprezentujący inne kluby sportowe

Maciej Suwisz – piłka ręczna

.Mateusz Kopyciński – piłka ręczna, polski piłkarz ręczny, grający na pozycji skrzydłowego. Obecnie reprezentujący barwy Travelandu Olsztyn. Jest młodzieżowym reprezentantem Polski. Wcześniej występował w MKS Brodnica.

Ewelina Zielaskiewicz – wioślarstwo, brązowa Medalistka Mistrzostw Polski do lat 23 oraz srebrna medalistka Mistrzostw Polski seniorów w czwórce podwójne wagi lekkiej, wicemistrzyni Polski na ergometrach w kategorii wagi lekkiej (AZS AWF Gdańsk)

Robert Rżeński – wioślarstwo, srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w czwórce pojedynczej wagi lekkiej(RTW LOTTO BYDGOSTIA).wychowanek UKS REMUS Brodnica

Mateusz Zieliński – wioślarstwo, srebrny medalista Mistrzostw Polski juniorów młodszych w ósemce(AZS UMK TORUŃ). wychowanek UKS REMUS Brodnica

Jakub Sochacki – wioślarstwo, wioślarstwo, srebrny medalista Mistrzostw Polski juniorów młodszych w czwórce pojedynczej(AZS UMK TORUŃ). wychowanek UKS REMUS Brodnica

Karol Skowroński – wioślarstwo, wioślarstwo, srebrny medalista Mistrzostw Polski juniorów młodszych w ósemce(AZS UMK TORUŃ).

Artur Marchlewicz - szachy(XVII m w Mistrzostwach Świata do lat 13),V m w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 12.(UKS MDK nr 1 Hetman Bydgoszcz)

Kamil Marchlewicz – szachy, IV m w Mistrzostwach Europy w Szachach Szybkich w kat. do lat 18(UKS MDK nr 1 Hetman Bydgoszcz).

Stanisław Momot  - modelarstwo, mistrz Polski w dwóch kategoriach kolekcji modeli plastikowych oraz zdobywca jednego pierwszego miejsca i jednego drugiego w mistrzostwach Polski modeli plastikowych pojazdów służb ratowniczych i specjalnych.

Waldemar Chełkowski - (sporty motorowe) - wicemistrz Polski w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski w klasie SuperStock 1000.

Janusz Tułodziecki - pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Weteranów w Trójboju Siłowym.

Grzegorz Barański, (Żelazny doktor),Mistrza Polski Lekarzy w Triathlonie, udział w zawodach IRON MAN



Mrozowski Andrzej- za organizowanie rajdów brodnickich, promowanie miasta Brodnicy

Arkadiusz Popławski –organizacje wyścigów kolarskich szosowych oraz MTB

Piotr Wasiak –za zorganizowanie zawodów siłowych i promowanie miasta Brodnicy

Jerzy Fogel – za prace na rzecz rozwoju sportu w Brodnicy oraz promowanie sportu w mediach

Kazimierz Tuptyński za rozwój tenisa ziemnego w Brodnicy promowanie miasta




Prezesi

1.Jan Orzech                                                   Prezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego

2.Jacek Rozwadowski                         Prezes Brodnickiego Towarzystwa Żeglarskiego

3.Jerzy Fijołek                                     Prezes Koła Polskiego Związku Wędkarskiego

4.Adam Szymański                                        Prezes Uczniowskiego Klubu Sport. „JUNIOR”

5.Franciszek Rżeński                                       Prezes UKS „REMUS”-wioślarstwo

6.Krzysztof Gorzki                                          Prezes MUKS Karate „Shotokan”

7.Ewa Pięta                                                    Prezes UKS „SIÓDEMKA” -pływanie

8.Robert Schuetz                                            Prezes UKS „OSiR” – tenis stołowy

9.Wojciech Kupczyk                                       Prezes Nauczycielskiego Towarzystwa Sportowego„Belfer”

10.Zenon Rosiński                                          Prezes MUKL „Brodnica”

11.Andrzej Jarmulski                                       Prezes BKS „Sparta”

12. Jan Kraśnicki                                            Prezes LOK



KLUBY SPORTOWE-Trenerzy

1. Kazimierz Gabrielczyk                          UKS „SIÓDEMKA”- pływanie

2.Michał Gutowski                                   UKS „OSiR” –tenis stołowy

3.Patryk Kupczyk                                     BKS „Sparta” – piłika nożna

4.Rafał Kinczewski                                  Brodnickie Towarzystwa Żeglarskiego

5.Paweł Jaźwiński                                    UKS „REMUS”- wioślarstwo

6.Bartłomiej Bielicki                                MUKS Karate „Shotokan”