W sobotę 26 listopada o godz. 17.30 w kościele pw. św. katarzyny odbędzie się koncert  w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Koncert będzie częścią projektu realizowanego przez Samorzad Województwa Kujawsko-Pomorskiego pod nazwą "Ochrona i zachowanie naturalnego dziedzictwa regionu kujawsko-pomorskiego". Koncert jest jednym z wielu wydarzeń artystycznych odbywających się w ramach XX Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Brodnicy

Toruński Kwartet Smyczkowy rozpoczął działalność w 1995 roku. Tworzą go muzycy związani z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.Zespół prowadzi bogatą działalność koncertową występując podczas wielu prestiżowych koncertów i spotkań okolicznościowych w Polsce i za granicą. W repertuarze posiada utwory reprezentujące różne style i epoki, począwszy od barokowej po współczesną muzykę kameralną i rozrywkową.
Kwartet uczestniczył w cyklu koncertów „Toruńskie Spotkania pod Gwiazdami” w toruńskim Dworze Artusa, a także towarzyszył licznym seminariom i sesjom naukowym organizowanym przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1997 roku brał udział w realizacji dokumentalnego filmu: „Toruń moja miłość”. Wielokrotnie występował podczas Festiwalu „Toruń- Muzyka i Architektura” oraz był gościem „Lubelskiego Września Muzycznego”. W maju 2003 roku odbył tournee po Niemczech biorąc udział w Festiwalu „Oldenburg Ratsmusik”.
Kwartet stale współpracuje z Ośrodkiem Chopinowskim w Szafarni. Zapraszany jest na koncerty organizowane przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie i na spotkania muzyczne z cyklu „Kołobrzeska Jesień Muzyczna”.
W repertuarze : - utwory muzyki popularnej i filmowej S.Joplin, I.Berlin, H.Mancini, G.Gerschwin, L.Anderson, E.K.Ellington, The Beatles, E.Presley, H.Wars. - utwory muzyki klasycznej - J.Haydn, W.A.Mozart, A.Dvorak, L. v. Beethoven, P.Czajkowski, F.Chopin, St. Moniuszko, G. Bacewicz, A.Piazzola, N.Skalkotas.

Skład zespołu:
Mariola Majrowska - I skrzypce
Bernadetta Chmielecka-Larsen - II skrzypce
Krzysztof Blek - altówka Beata
Wiącek-Felczykowska - wiolonczela