Osobiste pamiątki po Janie Pawle II i filmy przybliżające najważniejsze momenty z jego życia będzie można zobaczyć w Mobilnym Muzeum Jana Pawła II, które 26 i 27 listopada stanie na Dużym Rynku w Brodnicy.


Mobilne muzeum to 18-metrowy samochód w barwach papieskich. W jego naczepie na 62 m. kw. powierzchni ustawiono gabloty z eksponatami, a na trzech ścianach wystawienniczych wyposażonych w multimedia wyświetlane są filmy o życiu Karola Wojtyły: w Wadowicach, Krakowie i Rzymie.

Pomysłodawcą ruchomego muzeum był ks. Zygmunt Kosowski z Wydawnictwa św. Stanisława, a pomysł zrealizowało Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!".Do Brodnicy Mobilne Muzeum Jana Pawła II przyjedzie dzięki Rycerzom Kolumba, którzy włączyli się w organizację XX Tygodnia Kultury Chrześciajńskiej w naszym mieście.

W Mobilnym Muzeum można zobaczyć m.in.: buty, w których chodził Jan Paweł II, jego sutannę papieską, piuskę, sweter - serdak, którego używał podczas podróży w okresie zimowym, brewiarz i różaniec. Pamiątki te udostępnili: kard. Stanisław Dziwisz, Muzeum Archidiecezjalne oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Część z nich nigdy wcześniej nie była pokazywana.

Wstęp do Mobilnego Muzeum jest bezpłatny. Muzeum czynne będzie w sobotę - 26.11. 2011 roku w godz. 9.00 - 18.00 i w niedzielę - 27.11.2011 r w godz. 7.30 - 20.00.