abler2016

Przez trzy dni , od 30 września do 2 października gościć będą w Brodnicy uczestnicy V Międzynarodowego Festiwalu Sygnalistów Myśliwskich "Hubertus 2011".

W piątek 30 września o godz. 19.00 w Brodnickim Domu Kultury zaplanowano otwarcie wystawy "Rogi myśliwskie od Petersburga do Paryża" ze zbiorów Piotra Grzywacza. W sobotę o godz. 10.30 po uroczystym otwarciu imprezy w Pałacu Anny Wazównej odbędą się przesłuchania konkursowe. O godz. 15.00 hejnaliści, biorący udział w III Turnieju Hejnałów, walczyć będą o statuetkę Anny wazównej ufundowaną przez Burmistrza Brodnicy . Festiwalowi towarzyszyć będzie kiermasz myśliwski ( akcesoria i instrumenty)  oraz paśnik myśliwski ( wyroby kulinarne z dziczyzny). O tym, kto z Brodnicy wyjedzie z nagrodami i statuetką przekonać się będzie można podczas ogłoszenia wyników konkursów, które będzie miało miejsce w kaplicy kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej po uroczystej Mszy św Hubertowskiej o godz. 11.45. Imprezę zakończy koncert galowy laureatów.

Festiwal zorganizowało Brodnickie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Fatima" przy finansowym wsparciu Gminy Miasta Brodnicy i Urzędu Marszałkowskiegon Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież