Szef Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – Marian Chwiałkowski informuje , że w związku z dużymi opadami deszczu w powiatach nowomiejskim i ostródzkim nastąpił  wzrost poziomu wody w Drwęcy .

Poziom wody w Drwęcy osiągnął  stan alarmowy. Spowodowało to dalsze podtopienia działek pracowniczych przy ulicy Sienkiewicza i Paderewskiego oraz posesji położonych przy ulicach Łaziennej , ks. Kujota i Nad Drwęcą .
W celu zwiększenia dyspozycyjności i skrócenia czasu udzielenia pomocy przez odpowiednie służby mieszkańcom, których posesje zostaną podtopione  Burmistrz Brodnicy wprowadził  całodobowy  dyżur Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Dzwoniąc na numery telefonów 501547375 lub 564984010 możemy zgłosić problem i oczekiwać pomocy ze strony MZZK .
- Prosimy mieszkańców o usunięcie z działek środków ochrony roślin , chemikaliów oraz przedmiotów i produktów które mogą ulec zniszczeniu lub przedostać się do wody - informuje Szef Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – Marian Chwiałkowski. -Prosimy  również  o zabezpieczenie piwnic i kotłowni przed zalaniem .