W Brodnicy odbyło się Seminarium Shotokan z mistrzem Pemba Tamang 8 Dan. Seminarium przygotowane zostało przez Centrum Promocji Sportu i Rekreacji w Poddębicach, MUKSK "Shotokan" z Brodnicy. W uroczystym zakończeniu udział wziął burmistrz Krzysztof Hekert.

Asystentem mistrza był shihan Maciej Grubski - 6 Dan z Brodnicy . Podczas seminarium oficjalnie zostało ogłoszone powstanie Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland.
- Na seminarium do Brodnicy przyjechał mistrz Pemba Tamang, posiadacz 8 Dana, który już w wieku 10 lat pobierał nauki karate. To główny instruktor w Federacji Nihon Karate-do Shotokan - informuje Krzysztof Gorzki, prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate SHOTOKAN. - Zajęcia w czasie seminarium odbywały się od piątku do niedzieli.
W piątek w hali przy ulicy Królowej Jadwigi ćwiczyli karatecy wszystkich stopni zaawansowania.
W sobotę natomiast zajęcia odbywały się w szkolnej hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych przy ulicy Karbowskiej w Brodnicy. - W sobotę przewidzieliśmy dwa treningi dla stopnia zaawansowania 6 kyu i dwa dla 5 kyu - dodaje prezes. - W południe egzaminy na stopni kyu prowadził Shihan Maciej Grubski, stukrotny medalista różnych stylów karate. Posiadacz 6 Dana. W niedziele natomiast w hali OSiR odbywały się treningi dla wszystkich stopni zaawansowania, a później egzaminy na stopnie mistrzowski Dan. Po ich zakończeniu zaproszono widzów na puchar Nihon Karate-do Shotokan.
W piątek z  mistrzem Pemba Tamang spotkał się  burmistrz Jarosław Radacz. Wyraził on poparcie dla inicjatywy powstania Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland.   Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miejskim w Brodnicy.