Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z cyklu „Brodnickie Promocje” z autorem książki „Schronienia. Biwaki i improwizowane noclegi” Bartkiem Guentzlem.

Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Pascal.
Bartek Guentzel jest brodniczaninem. Przyrodniczy samouk, który najwięcej wiedzy i doświadczenia zdobył w okresie dzieciństwa, podczas wypraw do lasu, biwaków, czy wakacji spędzanych na wsi. Skończył Szkołę Trenerów Edukacji Przyrodniczej, brał również udział w rocznym polsko-niemieckim kursie Dzikiej Pedagogiki, ale to właśnie swobodna zabawa w okresie dzieciństwa ukształtowała w nim relacje z przyrodą i wzbudziła zachwyt, który nie opuszcza go do dziś. Prowadzi i jest autorem oraz współautorem wielu projektów edukacyjnych, takich jak: Wyprawy Małych Traperów, Leśna Banda, Ściółka Niedzielna Kurs Edukacji i Animacji Przyrodniczej, Reycklersi, Dzikie Baby czy Ekspedycja Rodzinna, które spaja pod szyldem Droga Do Lasu.
W książce opisuje swoje doświadczenia w budowie schronienia w plenerze z wykorzystaniem prostych narzędzi. Udziela wskazówek i porad dotyczących biwakowania, wyboru sprzętu oraz jak się zachować w świecie przyrody. To tylko część z zagadnień, które znajdziecie w jego publikacji.

Spotkanie odbędzie się 22 września (czwartek) o godz.17.30, w Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny. Wstęp wolny.