20 stycznia o godz. 18:00, zapraszamy do BDK na kino (nie tylko dla) Kobiet.

"NA RAUSZU" to nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu międzynarodowego, wielki światowy przebój ze znakomitym Madsem Mikkelsenem w roli głównej.
Film opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować.
A ponieważ - ich zdaniem - żyją w świecie przepełnionym nudą i przeciętnością, przekroczyli półmetek przeciętnego okresu życia, a wolność, młodość i beztroska powoli stają się odległymi wspomnieniami, postanawiają wziąć udział w eksperymencie, potwierdzając na sobie teorię, że człowiek jakoby urodził się z niedostatkiem alkoholu w organizmie, który stale trzeba uzupełniać...
W rolach głównych występują: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang.
Za reżyserię odpowiada Thomas Vinterberg, jeden z najważniejszych i najbardziej cenionych na świecie duńskich reżyserów.
WSTĘP WOLNY.
____________________________________
KINOTEKA BRODNICA, to bezpłatny projekt, umożliwiający brodniczanom spotkanie z kinem - zarówno z klasyką, jak i z kinem współczesnym. Chcemy rozkochać Was w sztuce filmowej, bo przecież film to SZTUKA! Realizacja projektu pod nazwą KINOTEKA BRODNICA jest możliwa dzięki Urzędowi Miejskiemu w Brodnicy, który sfinansował zakup projektora NEC P653U format 16:10, o rozdzielczości natywnej 1920 x 1200/6500 ANSI, z obiektywem NEC NP30 ZL oraz ekranu ramowego AV STUMPFL MONOBLOX 32. Koszt - 45 tys. PLN.
Umowa licencyjna z Motion Picture Licensing Company pozwala KINOTECE BRODNICA korzystać z tysięcy tytułów zagranicznych producentów filmowych i telewizyjnych, w tym z największych hollywoodzkich wytwórni i producentów niezależnych.