link video: https://www.facebook.com/tvbrodnica/videos/1080610756022099

O dużym szczęściu może mówić 40-letni mężczyzna, pod którym załamał się lód na jeziorze Zbiczno. Wyziębiony i wycieńczony został uratowany przez panią Aleksandrę i pana Piotra, mieszkańców Brodnicy, którzy przebywali akurat w pobliżu i usłyszeli wołanie o pomoc. O wzorowej postawie brodniczan poinformował nas z-ca koordynatora Pogotowia Ratunkowego w Brodnicy pan Paweł Skarżyński.
Pomimo tego, że warunki pogodowe nie ułatwiały zadania, brodniczanie bez wahania udzielili pomocy ratując mężczyznę. Po chwili zmagań udało się wyciągnąć go na brzeg. Po udzielonej pomocy medycznej przez ratowników medycznych z brodnickiego szpitala mężczyzna wraca do zdrowia.
- Bardzo dziękuję za obywatelską postawę, uratowanie życia i udzielenie pomocy potrzebującemu – mówi burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz. - Na szczęście, tym razem wszystko skończyło się dobrze i nie doszło do tragedii. W każdej takiej chwili jest potrzebny spokój i opanowanie. Tymi cechami wykazali się podczas nieszczęśliwego zdarzenia mieszkańcy naszego miasta: pani Aleksandra i pan Piotr. Jeszcze raz serdecznie im za to dziękuję. A stosowne podziękowanie od władz samorządowych przekażemy naszym „ratownikom” wkrótce.