7 października 2021 r. o godz. 18:00 zapraszamy na KINO (nie tylko) KOBIET!

W obliczu ostatnich wydarzeń w Afganistanie przypomnimy niezwykłą historię Sonity Alizadeh - młodej Afganki, która wbrew wszelkim przeciwnościom stała się znaną na całym świecie raperką i ikoną buntu przeciwko tradycji wydawania, czy raczej sprzedawania za mąż nastoletnich dziewcząt. W 2008 roku wraz z rodzicami i braćmi, 10.letnia Sonita uciekła przed dyktaturą talibów do sąsiedniego Iranu. Choć w ośrodku dla uchodźców, w którym zamieszkali, jej głównym zajęciem było sprzątanie, to jej sytuacja była i tak lepsza niż w opanowanym przez talibów rodzinnym mieście Herat – w Iranie Sonita mogła chodzić do szkoły. Tu też odkryła rap, który okazał się jej wielką miłością.
WSTĘP WOLNY!
____________________________________
KINOTEKA BRODNICA, to projekt umożliwiający brodniczanom BEZPŁATNE spotkanie z kinem – zarówno z klasyką, jak i z kinem współczesnym. Chcemy rozkochać Was w sztuce filmowej, bo przecież film to SZTUKA! Realizacja projektu pod nazwą KINOTEKA BRODNICA jest możliwa dzięki UM Brodnicy, który sfinansował zakup projektora NEC P653U format 16:10, o rozdzielczości natywnej 1920 x 1200/6500 ANSI, z obiektywem NEC NP30 ZL oraz ekranu ramowego AV STUMPFL MONOBLOX 32. Koszt – 45 tys PLN.
Umowa licencyjna z Motion Picture Licensing Company pozwala KINOTECE BRODNICA korzystać z tysięcy tytułów zagranicznych producentów filmowych i telewizyjnych, w tym z największych hollywoodzkich wytwórni i producentów niezależnych.