Przez wiele lat igrzyska olimpijskie obserwował z bliska pasjonat sportu i olimpiad pan Wojciech Kupczyk z Brodnicy.

Swoimi wspomnieniami i przygodami związanymi z wyprawami na igrzyska będzie dzielił się na spotkaniu, które odbędzie się 16 lipca o godz. 18.30 w sali bankietowej w Pałacu Anny Wazówny. Wstęp na spotkanie, które odbywa się w reżimie sanitarnym jest bezpłatne. Organizatorem tego wydarzenia jest Muzeum w Brodnicy.
– Chcę podzielić się atmosferą panującą na igrzyskach olimpijskich z perspektywy kibica, który uczestniczył w czterech letnich i dwóch zimowych Olimpiadach – mówi Wojciech Kupczyk. - Od końca maja w brodnickim muzeum w Bramie Chełmińskiej można obejrzeć w pamiątki, które zgromadziłem na przestrzeni 17 lat swojego kibicowania. Swoją przygodę rozpocząłem w 2004 roku w Atenach, a zakończyłem w 2016 roku w Rio de Janeiro. Mam jednak nadzieję, że to nie koniec mojej przygody – dodaje W Kupczyk.
Niestety uroczystość otwarcia XXXII Igrzysk Olimpijskich w Tokio, jaki i same igrzyska odbywać się będą w związku z pandemią koronawirusa bez kibiców. Rząd japoński oraz władze MKOL podjęły taką decyzję. To wielka strata dla sportowego widowiska, ale nie ma innego wyjścia. Dlatego, warto wybrać się na spotkanie z panem W. Kupczykiem, który postara się opowiedzieć o atmosferze panującej na największej imprezie sportowej. Serdecznie zapraszamy na spotkanie przy małej czarnej i pysznych ciasteczkach.