Po raz pierwszy w dziejach Muzeum  w Brodnicy  nowa wystawa czasowa otwarta zostanie wirtualnie

22 maja w godz. 13:00 - 14.00 na profilu FB Muzeum w Brodnicy pod adresem https://www.facebook/muzeumwbrodnicy/.

W dobie pandemii przestrzeń, w której możemy czuć się w licznej  grupie osób bezpiecznie i pewnie, to przestrzeń wirtualna. Dlatego, brodniccy muzealnicy postanowili nie odkładać  wernisażu nowej wystawy na jesień, ale zrobić go w wirtualnej przestrzeni. Wystawa pn. "Starsi panowie dwaj za obiektywem" to wspaniałe prace pokazujące piękno przyrody naszego pojezierza.

Od soboty, tj.23 maja w Bramie Chełmińskiej będzie można w "realu" obejrzeć prezentowane na wystawie fotografie przyrody autorstwa panów Leszka Szostaka i Andrzeja Iwanowskiego. Jak sami o sobie mówią "Starsi panowie dwaj" są  totalnie zarażeni pasją fotografowania.
Z naszych informacji wynika, że to Andrzej Iwanowski zaraził wirusem fotografii swojego przyjaciela i sąsiada, Leszka Szostaka. Od tego momentu panowie wspólnie wyruszają na wielogodzinne, bezkrwawe łowy, po Pojezierzu Brodnickim. A my dzięki ich pasji możemy podziwiać cuda natury. Efekt tych polowań dostępny będzie również w streamingu video, w piątek, 22 maja, ok. godz. 13:00.