Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej odpowiedzialne za utrzymanie czystości w mieście zakończyło pozimowe sprzątanie Brodnicy. Prace związane były z mechanicznym pozimowym oczyszczaniem ulic i placów będących we władaniu Gminy Miasta Brodnicy.

W pierwszej kolejności zostały oczyszczone ulice Starego Miasta i Osiedla Gdynia. następnie prace zostały wykonane na osiedlach: Michałowo, Nowa Kolonia, Ustronie, Grażyny, Grunwald, Morskie Oko, Płyta Karbowska i Trasa Przemysłowa.

Dobiegają też końca prace związane z pielęgnacją trawników, żywopłotów i rabat. Pracownicy PGK wykonują nasadzenia kwiatów, cięcia pielęgnacyjne niektórych krzewów i pielenia. Na rabatach pojawiło się kilka tysięcy kwiatów. Utworzono kwietniki  z kwiatów wczesnowiosennych -  bratków i stokrotek. Kwiaty posadzono na wysepkach drogowych przy ulicach 3 Maja, Dworcowej i Wiejskiej, jak również przy Pomniku Wdzięczności i w donicach na rynku. Trawniki w Parku Chopina zostały poddane wertykulacji. Trawa i krzewy zostaną zasilone nawozami wieloskładnikowymi.

Na bieżąco prowadzone będą prace związane z utrzymaniem zieleni miejskiej.