Z okazji Światowego Dnia Słuchu zapraszamy mieszkańców Brodnicy na bezpłatne badania audiometryczne. Badania odbędą się w dniu 13 marca 2020 r. od godz. 10.00 do godz. 15.00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Św. Jakuba 22 (Dział Poradnictwa Rodzinnego).

Badania skierowane są do osób powyżej 5 roku życia. Wyniki badań otrzymać będzie można bezpośrednio po badaniu.

Inicjatorem akcji jest firma PUH Rejowski we współpracy z Urzędem Miejskim w Brodnicy.

Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu: 691 627 798 lub 601 637 202.

3 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień dla Ucha i Słuchu Zgodnie z informacjami WHO ponad 465 milionów ludzi cierpi z powodu ubytku słuchu, a przewiduje się, że do 2050 roku jedna na dziesięć osób będzie mieć niedosłuch. Głuchota zajmuje wysokie miejsce wśród chorób cywilizacyjnych, takich jak ataki serca i udary mózgu. Nadmierny hałas, w tym hałas związany z pracą maszyn, wysokim ruchem ulicznym, korzystaniem z osobistych urządzeń audio to najczęstsze przyczyny pojawienia się szumów usznych i utraty słuchu. Problemy mogą pojawić się także jako skutek chorób takich jak świnka, odra, zapalenie opon mózgowych czy przewlekłe infekcje ucha.

Co więc możesz zrobić? Unikanie głośnego otoczenia i regularne sprawdzanie swojego słuchu to jedne z najważniejszych sposobów, by uniknąć szybkiego pogorszenia słyszenia. Pamiętajmy o tych prostych zasadach i chrońmy nasz słuch.