Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz oraz Starosta Brodnicki Piotr Boiński od 8 do 11 listopada 2019 r. zapraszają do uczestnictwa w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Obchody rozpoczną się 8 listopada o godz. 12.30 przy Pomniku Wdzięczności złożeniem kwiatów przez Burmistrza Brodnicy i Starostę Brodnickiego. Uroczystości w Pałacu Anny Wazówny gdzie m. in. nastąpi wręczenie medali i odznaczeń (wstęp za zaproszeniem) zaplanowano na godzinę 13.00. O godzinie 18.00 na Dużym Rynku w Brodnicy zorganizowane zostaną XI Brodnickie Nocne Manewry Patriotyczne. (org. Stowarzyszenie „Na Wiejskiej”. Zadanie dofinansowanie ze środków Gminy Miasta Brodnicy)

9 listopada br. na strzelnicy wojskowej przy Alei Józefa Piłsudskiego o godzinie 9.00 rozegrane zostaną Otwarte Zawody w Strzelectwie Sportowy o puchar Burmistrz Brodnicy.

11 listopada br. o godzinie 9.30 w kościele farnym w Brodnicy rozpocznie się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem żołnierzy 4. Brodnickiego Pułku Chemicznego, pocztów sztandarowych, delegacji i Miejskiej Orkiestry Dętej.

Tego samego dnia o godz. 15.00 zapraszamy do Brodnickiego Domu Kultury gdzie nastąpi otwarcie wystawy malarstwa Mirosława Rusinka. Godzinę później o 16.00 również w Brodnickim Domu Kultury odbędzie się koncert pt. „Lubię wracać tam gdzie byłem” w wykonaniu Bydgoskich Solistów Arte Con Brio. Darmowe wejściówki na koncert do odbioru od 29 października w Urzędzie Miejskim w Brodnicy oraz Starostwie Powiatowym w Brodnicy.

W związku ze zbliżającymi się uroczystościami patriotycznymi Burmistrz Brodnicy apeluje również o oflagowanie w tych dniach swoich miejsc zamieszkania i pracy.

 

UM Brodnica