Znamy wyniki ankiety, stworzonej w celu wyłonienia dodatkowego artysty, który wystąpi na Dniach Brodnicy w czerwcu 2020 r.

Internauci przez dwa tygodnie mogli wybierać spośród 9. wykonawców swoją ulubioną gwiazdę muzyczną. Każdy mógł oddać tylko jeden głos na jednego muzyka. W ankiecie oddano 1545 głosów. Najwięcej, bo aż 355 osób zagłosowało na Agnieszkę Chylińską. To właśnie m. in. ta artystka pojawi się na scenie Dni Brodnicy 2020. Na drugim miejscu z wynikiem 280 głosów znalazł się Michał Szpak, a na trzecim Zenek Martyniuk 180 głosów.

Jak informowaliśmy wybrany przez internautów wykonawca będzie dodatkowym artystą podczas święta naszego miasta. W sytuacji, w której z niezależnych od organizatora przyczyn muzyk nie będzie mógł wystąpić, wybrany zostanie kolejny z listy, który otrzymał największą liczbę głosów.

Przypomnijmy ankieta została zorganizowana w związku z otrzymaną nagrodą, którą mieszkańcy Brodnicy zdobyli za wysoką frekwencję w wyborach do Parlamentu Europejskiego, przyznaną przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Szczegółowe wyniki głosowania:

Agnieszka Chylińska 355 głosów

Michał Szpak 280 głosów

Zenek Martyniuk 180 głosów

Ira 165 głosów

Enej 147 głosów

Sarsa 137 głosów

Wilki 84 głosów

Kasia Kowalska 52 głosów

UM Brodnica