Zapraszamy do udziału w następujących Programach:

1. „Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim”. Adresatami programu są osoby w wieku powyżej 65 r. ż., zameldowane na terenie miasta Brodnicy, które nie były szczepione szczepionką przeciwko pneumokokom i należą do grupy ryzyka – osoby leczące się z powodu przewlekłego nieżytu oskrzeli lub dychawicy oskrzelowej. Z programu może skorzystać 100 osób. Realizatorem ww. programu został Zespół Opieki Zdrowotnej przy ul. Wiejskiej 9 w Brodnicy. Szczegółowe informacje: ZOZ Brodnica tel. 56 66 89 116.

Celem programu jest zmniejszenie zapadalności i umieralności na inwazyjne choroby pneumokokowe wśród osób po 65 r. ż., w szczególności u osób chorych na przewlekły nieżyt oskrzeli i astmę oskrzelową, a także zmniejszenie chorobowości populacji ogólnej dzięki podniesieniu odporności populacyjnej.

2. „Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim”. Adresatami programu są osoby niezbadane w kierunku zakażenia HBV i HCV zameldowane na terenie miasta Brodnicy. Z programu może skorzystać 100 osób. Realizatorem programu jest VITALABO Laboratoria Medyczne Sp. z o. o. – Punkty Pobrań: Centrum Medyczne ALFA ul. Sienkiewicza 25 oraz NZOZ ARS MEDICA ul. Leśna 1A w Brodnicy, Punkt Pobrań ul. Korczaka 2 w Brodnicy. Szczegółowe informacje: VITALABO tel. 52 561 80 50.

Celem programu jest zwiększenie wykrywalności zakażeń wirusem HBV i HCV, a także zmniejszenie rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem HBV i HCV.

Programy te sfinansowane zostaną z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i budżetu Gminy Miasta Brodnicy w proporcjach 50:50.

UM Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież