27 marca 2019 roku w godzinach wieczornych do Brodnicy wjechała ostatnia partia autobusów wykonanych przez firmę Autosan Sp. z o. o.

Obecnie osiem pojazdów jest sprawdzanych pod względem funkcjonalno-technicznym. Trwa również szkolenie brodnickich kierowców. Co prawda autobusy można już spotkać na ulicach naszego miasta, ale nie wożą one jeszcze pasażerów i nie zatrzymują się na przystankach. Pojawienie się na ulicach pojazdów związane jest z jazdami próbnymi. Przed wprowadzenie do użytku nowego taboru, musi on zostać ubezpieczony i zarejestrowany. Autobusy zaczną obsługiwać brodnickie linie najprawdopodobniej w przeciągu kilkunastu dni.

Pomimo testów i szkolenia kierowców rozkład jazdy funkcjonuje bez zmian.

Przypomnijmy, nowe autobusy pomieszczą max. 101 osób. Są monitorowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiadają także System Informacji Pasażerskiej informujący o zbliżających się przystankach, a pasażerów na zewnątrz pojazdu o linii którą pojazdy obsługują. Cały transportu miejski w Brodnicy będzie jeździć w barwach flagi naszego miasta tj. biało-czerwone z niebieską wstęgą pośrodku. O wprowadzeniu pojazdów do użytku poinformujemy w najbliższym czasie.

Mimo wymiany taboru komunikacji miejskiej w Brodnicy, przejazdy autobusami nadal pozostaną bezpłatne.

UM Brodnica