Główne uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbyły się 11 listopada 2018 roku w Brodnickim Domu Kultury, były okazją do uhonorowania i wyróżnienia osób zasłużonych dla Brodnicy.

W uznaniu zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej BRĄZOWY MEDAL ZA ZASŁUGI DLA OBRONNOŚCI KRAJU otrzymał Jarosława Radacza Burmistrza Brodnicy. W imieniu Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka medal wręczył KOMENDANT WOJSKOWEJ KOMENDY UZUPEŁNIEŃ W BRODNICY pan ppłk. Andrzej Makowski.

STATUETKĘ PRIMUS INTER BRODNICIENSES otrzymały dwie brodnickie firmy:

- Firma PIASCOL z okazji jubileuszu 30-lecia firmy. Firma od swego powstania stawia przed sobą zadania, przynoszące ogrom satysfakcji z podjętych i zrealizowanych projektów oraz przynosi odpowiednie zyski ekonomiczne. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w budownictwie, otrzymuje wiele nagród oraz wyróżnień za solidność pracy, najwięcej satysfakcji przyniosła realizacja budowy osiedla domów jednorodzinnych przy ulicy Wczasowej w Brodnicy, jest to inwestycja najbardziej zaawansowana technologicznie, wykorzystująca najlepsze rozwiązania w budownictwie. Za projekt „Cofresko” firma została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku, a projekt domów jednorodzinnych zyskał uznany w branżowych czasopismach – „Dom i wnętrze” i „Viega Journal”.

- Firma REJBUD z okazji jubileuszu 25-lecia firmy. Firma „REJBUD” jest spółką rodzinną w specjalności budowlano – remontowej, która w ostatnich latach rozszerzyła swoją ofertę o usługi sprzętowo – transportowe. Świadczy usługi zarówno dla klientów instytucjonalnych jak i indywidualnych. Załogę firmy stanowią wykwalifikowani ludzie z doświadczeniem, operatorzy ciężkiego sprzętu budowlanego, kierowcy oraz mechanicy. Firma posiada jeden z najliczniejszych i najnowocześniejszych parków maszynowych w regionie z wielkim sukcesem od lat współpracuje z samorządem Brodnicy.

Za pełną poświęcenia postawę i niesienie pomocy z narażeniem własnego życia podczas działań ratowniczych w czasie podtopień Brodnicy jesienią 2017 roku i wiosną 2018 roku Medale Brodnicy otrzymali:

- kpt. Krzysztof Natucki

- mł. ogn. Paweł Rynecki

- Andrzej Werner z OSP w Brzoziu

 

UM Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież