W piątek Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz podpisał porozumienie z Wójtem Gminy Brodnica Edwardem Łukaszewskim podpisał porozumienie w sprawie dofinansowania inwestycji drogowych oraz bieżącego utrzymania niektórych dróg miejskich.

Podpisane porozumienie to gwarancja dalszej współpracy obydwu naszych samorządów i co ważne szansa na rozwiązanie problemów mieszkańców gminy Brodnica zamieszkujących na terenach podmiejskich, którym trzeba poprawić warunki dojazdu do miasta.

Zgodnie z porozumieniem Gmina Miasta Brodnicy oraz Gmina Brodnica zobowiązują się do współdziałania przy realizacji inwestycji polegających na modernizacji publicznych dróg nieutwardzonych będących własnością Miasta Brodnicy znajdujących się na terenach przy granicy z Gminą Brodnica i mających szczególne znaczenie komunikacyjne dla mieszkańców Gminy Brodnica. Do dróg, o których mowa zalicza się między innymi ulice Polną, Północną, Półwiejską, Rataja, Siewną czy Karkonoską. Porozumienie zawarte zostało na okres do końca 2023 roku i zgodnie z nim corocznie obydwa samorządy będą przeznaczały uzgodnioną kwotę – w tym roku po 200 a od 2019 roku po 500 tysięcy złotych, na modernizację dróg.

Link video: https://youtu.be/u5anFKEoNcU

 

UM Brodnica

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież