4 czerwca w Dworze Artusa w Toruniu konferencja podsumowująca regionalne obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Na spotkaniu  uhonorowano rodziców zastępczych i osoby wspierające rodziny.


W spotkaniu zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu, jednostkę samorządu województwa, w ramach projektu "Rodzina w Centrum"  oprócz członków rodzin zastępczych wzięli udział  pracownicy instytucji wsparcia rodziny, samorządowcy, prawnicy.

Wszyscy uczestniczyli w konferencji na temat psychologicznych, prawnych i instytucjonalnych  zagadnień pieczy zastępczej i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Równolegle do części konferencyjnej przed gmachem Dworu Artusa odbywał się  happenig na rzecz rozpowszechniania idei rodzicielstwa zastępczego, natomiast w Muzeum Etnograficznym były zajęcia animacyjne dla dzieci.

W czasie spotkania w Dworze Artusa wręczono nagrody rodzicom zastępczym oraz partnerom współpracującym przy realizacji programu „ Rodzina w centrum”.

Podziękowania odebrali m.in. rodzice z rodzin zastępczych z powiatu brodnickiego , wicestarosta Mariusz Klonowski , reprezentujący Starostwo Powiatowe w Brodnicy oraz Izabella Lewandowska z PCPR w Brodnicy.
 
Honorowy patronat nad konferencją ,,Rodzic na zastępstwo-miłość na zawsze” objęli marszałek województwa Piotr Całbecki i Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy