14 zespołów na stadionie OSiR w Brodnicy wzięło udział w " Małych Mistrzostwach Świata " zorganizowanych przez BKS Sparta .


W sobotę 9 czerwca  na stadionie OSIR w Brodnicy odbył się turniej piłki nożnej dla rocznika 2009/2010 pod nazwą  " Małe Mistrzostwa Świata " , zorganizowany przez BKS Sparta .Turniej połączony był z mini festynem ekologicznym pod nazwą " Brodnica Przyjazna Pszczołom", którego organizatorem był Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Brodnicy.

Zawody otworzyli zaproszeni goście: Starosta Brodnicki - Piotr Boiński Kierownik Biura, Sportu, Turystyki i Rekreacji UM - Maciej Rżeński .
- W iście tropikalnej temperaturze przystąpiono do rywalizacji na trzech boiskach. W turnieju zagrało 14 zespołów. Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach w drodze losowania przybrały nazwy Państw, które już niebawem przystąpią do rywalizacji w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Rosji-informuje Daniel Bukowski, powiatowy organizator sportu.  

Klasyfikacja końcowa:
1. Sparta West Brodnica
2. Sparta Brodnica Czarni
3. Unia Wąbrzeźno I
4. Lech Rypin
5. Kasztelan Sierpc
6. Jedynka Aleksandrów Kujawski
7. Drwęca Nowe Miasto
8. Piast Łasin
9. Gryf Sicienko
10. Dragon Jabłonowo Pomorskie
11. Sparta West Brodnica II
12. Mustang Ostaszewo
13. Unia Wąbrzeźno II
14. Sparta Brodnica Zółci

Najlepszy Strzelec – Mateusz Ryszkowski – Unia Wąbrzeźno
Najlepszy Bramkarz – Dawid Laskowski – Sparta Brodnica Czarni
Najlepszy Zawodnik – Paweł Sankiewicz – Sparta West Brodnica

Ponadto wyróżnieniami uhonorowano najmłodszych uczestników turnieju reprezentujących barwy żółto - czarnych : Filipa Wałdowskiego, Marka Małkiewicza, Maksymiliana Karczewskiego.
 
Wszystkie drużyny turnieju zostały nagrodzone okolicznościowymi pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi, za które organizatorzy dziękują sponsorom.


Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy