Szpital w Brodnicy realizuje projekt profilaktyczny, pozwalający wcześnie wykryć raka jelita grubego. Zaprasza mieszkańców do badanie, które może uratować życie.

- Zespół lekarsko-pielęgniarski w brodnickim szpitalu wykonał 42 kolonoskopie, a pięć z nich to kolonoskopie z polipektomią . W pierwszym kwartale 2018 roku przeprowadziliśmy także spotkania dla kadr POZ oraz   informacyjno-edukacyjne dla uczestników projektu. W spotkaniach w Brodnicy i Zbicznie  wzięło udział 67 osób. - informuje Ewa Jarzembowska, asystent koordynatora projektów szpitalu w Brodnicy.

Osoby zainteresowane badaniami mogą zgłaszać się do biura projektu w  ZOZ Brodnica ,  ul. Wiejska 9  tel. 56 66 89 239

Biuro  czynne jest w godzinach 7-15 od poniedziałku do piątku. Można tu  umówić się na kolonoskopię,  wypełnić ankiety, pobrać preparat oczyszczający do kolonoskopii i uzyskać informację odnośnie projektu, kwalifikacji do projektu oraz uzyskać informacje niezbędne do przygotowania się do badania.

Obecnie czas oczekiwania na badanie kolonoskopowe wynosi dwa tygodnie. Badania odbywają się również w soboty. Pacjenci spoza Brodnicy, po złożeniu wniosku, otrzymują zwrot kosztów dojazdu ( do kwoty najtańszego środka transportu)ś

Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy