Hufiec Pracy w Brodnicy zaprasza na ciekawe zajęcia , które prowadzone będą w czasie ferii zimowych .


Program zajęć w drugim tygodniu ferii:

19.02 od 10.00- dwuczęściowe zajęcia Gotowi do startu na rynek pracy . Część pierwszą : Otwórz się na nowe możliwości, poprowadzi pośrednik pracy Punktu Pośrednictwa Pracy. Część drugą : Warsztaty rozwijające kreatywność i  przedsiębiorczość, przedstawi doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery. Następnie, między 12.30 a 14.30, młodzież będzie mogła rywalizować w turnieju Xboxa.

20.02 między 11 a 13 - zajęcia świetlicowe. Będzie można grać w dart, piłkarzyki oraz gry planszowe.  Następnie uczestnicy zajęć, pod opieką wychowawcy i  ratownika, udadzą się na basen.

21.02 między 10 a 12 Hufiec Pracy, w połączeniu ze Stowarzyszeniem Społecznym  Aktywna Kałaska, przeprowadzi zajęcia sportowe z podopiecznymi Stowarzyszenia. Po południu zaś (13-15)- Turniej w Kręgle w OSiR.

22.02 od godziny 10.00 - zajęcia świetlicowe w siedzibie Hufca, po czym uczestnicy udadzą się wraz z wychowawcą i ratownikiem na basen.

23.02  wycieczka do Grudziądza. W planach jest wyjście do kina, lodowisko oraz spacer po Starówce. Uczestnicy będą mieli zapewniony ciepły obiad.

- Ofertę spędzenia drugiego tygodnia ferii udało się zorganizować dzięki pomocy  burmistrza miasta Brodnicy, dyrektora Zespołu Szkół nr 1 i dyrektora Ośrodka Sporu i Rekreacji w Brodnicy. W organizację zajęć włączyły się także Stowarzyszenie Społeczne Aktywna Kałaska i Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Grudziądzu- informuje Wychowawca 2-1 HP Anna Grążawska.

Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy