Od 13 listopada w  Polsce zacznie obowiązywać ustawa wdrażająca system informatyczny Centralnej  Ewidencji Pojazdów .Osoby rejestrujące pojazdy po tym terminie powinny wziąć pod uwagę, że czynności rejestracyjne mogą trwać dłużej niż dotąd.

Od 13 listopada 2017 roku w całej Polsce zacznie obowiązywać zmieniona ustawa -Prawo o ruchu drogowym oraz zmiany w niektórych innych ustawach( Sz. U. z 2017r.poz.1926).

Zmiany polegają na wdrożeniu Systemu Informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0) w zakresie przebudowy i modernizacji Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Funkcjonowanie CEPiK docelowo poprawić ma jakość danych i wpłynąć  pozytywnie na bezpieczeństwo ruchu drogowego i bezpieczniejszy obrót pojazdami.

Przy rejestracji pojazdów  po 13 listopada  urzędnicy będą zobowiązani, by wprowadzać dane w czasie rzeczywistym- online .

Dotąd klienci składali dokumenty i w kolejnych dniach odbierali gotowe  dowody rejestracyjne.

Procedura synchronizacji danych online może spowodować wydłużenie czasu obsługi przyszłych klientów wydziałów komunikacji, także  w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa w Brodnicy .

Przepraszamy za  utrudnienia .