10 października w Brodnicy odbędzie się konferencja profilaktyki zdrowotnej dotycząca zagrożeń związanych z  narkotykami i dopalaczami.


Konferencja STOP DOPALACZOM  odbędzie się 10 października w Pałacu Anny Wazówny.
W programie konferencji:

Początek- 15.30 -rejestracja uczestników
16.00- Plan konferencji- mgr Danuta Kowalkowska-Szramka -Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy
16.10-wystąpienie Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z Bydgoszczy-
dr nauk o zdrowiu inż. Jerzy Kasprzak
16.30-wystąpienie Komendanta Policji Powiatowej w Brodnicy- insp. Jarosława Nowatkowskiego
16.40- „ Działania Państwowej Inspekcji sanitarnej w zakresie wielopłaszczyznowej profilaktyki i nadzoru nad nowymi narkotykami w powiecie brodnickim”-  mgr Danuta Kowalkowska-Szramka -Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy
16.55- „ Co powinien wiedzieć dorosły i jak o tym mówić zanim dziecko sięgnie po narkotyki”- mgr Marcin Ciechanowski, psycholog, ekspert w dziedzinie profilaktyki uzależnień.
18.00- wystąpienia przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy:
- Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa , „ Profilaktyka zagrożeń stwarzanych przez narkotyki i dopalacze”,  „ Dzielnicowy bliżej nas”- Roman Kamiński aspirant  Sztabowy Wydziału Prewencji KP Policji w Brodnicy.
- „ Oszustwa na wnuczka”, Aplikacja „ Moja komenda” –Agnieszka Łukaszewska ,  st. aspirant  Wydziału Prewencji KP w Brodnicy
19.00-19.15- panel dyskusyjny

Organizatorzy konferencji  : Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny  we współpracy ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Miejskim w Brodnicy, Komendą Powiatowej Policji w Brodnicy, Urzędami miast i gmin: Brodnicy, Jabłonowa. Górzna, Bobrowa, Zbiczna, Osieka, Świedziebni, Bartniczki i Brzozia .


Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy