abler2016

9 i 10 września w Rypinie odbyło się wiele ciekawych imprez zorganizowanych z okazji Powiatowych Dożynek i targów rolniczych XXVII Rypin AGRA 2017 . Na samorządowych zawodach Powiat Brodnicki reprezentowała dzielna załoga krzyżacka pod dowództwem wicestarosty Mariusza Klonowskiego.

Targi rolnicze Rypin AGRA to impreza, która cieszy się uznaniem rolników . W tym roku w imprezie licznie uczestniczyli samorządowcy z regionu, a także m.in. poseł na sejm RP Paweł Szramka, wicewojewoda Józef Ramlau, przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober, radny sejmiku województwa Paweł Zgórzyński oraz samorządowcy z powiatu brodnickiego .

Przy okazji powiatowych dożynek i targów gospodarze z Rypina przygotowali dla uczestników uroczystości liczne atrakcje.

W sobotę 9 września wiele emocji dostarczyły zawody sprawnościowe- samorządowa rywalizacja na wesoło. Powiat brodnicki reprezentowała w nich bojowa drużyna „ Krzyżaków”.

Pod sztandarem Powiatu i dowództwem wicestarosty Mariusza Klonowskiego samorządowego honoru w Rypinie bronili: Zdzisław Bogacki (sekretarz powiatu), Jacek Gurgul i Marcin Głodowski (informatycy), Katarzyna Pawlak (wydz. Ochrony Środowiska), Paweł Kubicz (Powiatowe Centrum Obsługi), no i ja. Wielkim wsparciem był też dla nas Poseł Paweł Szramka, który gościnnie wystąpił w naszej drużynie.

Chociaż samorządowcy walczyli „na wesoło”, bój pięcioosobowych drużyn był niezwykle zacięty.

Punkty zdobywało się m.in. za oryginalny strój, za hasło promujące samorząd, rzut ziemniakiem do kipy na czas, bieg z kuflem piwa, dojenie krowy, zbieranie dotacji unijnych, konkurs etnograficzny i przeciąganie ciągnika.

Dla Wójtów, Burmistrza i Starosty została przygotowana konkurencja łucznicza, a zdobyte punkty zasiliły tabelę wyników ich drużyn.

Zadania wcale nie były łatwe. Wesołą rywalizację wygrała reprezentacja Powiatu Rypińskiego, do której po raz drugi powędrował puchar przechodni.

-Nasza drużyna zajęła zaszczytne III miejsce , ale „ daliśmy z siebie wszystko”. Wielkim wsparciem był dla nas poseł Paweł Szramka, który gościnnie wystąpił w drużynie. Panie Pośle, dziękujemy szczególnie za wygrany przez Pana konkurs łuczniczy- mówi wicestarosta Mariusz Klonowski, który także przekazuje podziękowania dla mieszkańców powiatu rypińskiego i starosty Zbigniewa Zgórzyńskiego za zaproszenie i wspaniałe przyjęcie na tym profesjonalnie zorganizowanym rolniczym święcie.

Krzyżacy z Brodnicy zapewniają, że nie składają broni i za rok będą znów gotowi, by podbić ziemię rypińską.