W ubiegły weekend 24-25.06.2016 odbył się 20  Rajd Warmiński który zaliczany jest do klasyfikacji Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur.

Rajd Warmiński to impreza dla kierowców z licencją rajdową ale przy spełnieniu odpowiednich wymogów bezpieczeństwa mogą brać w nim udział również kierowcy amatorzy.  Załogi które nie mają licencji rajdowych miały do pokanania 24 km szutrowych odcinków specjalnych w malowniczych okolicach Olsztyna .
 W rajdzie wzięły udział 2 brodnickie załogi: Bartosz Makowski i Mateusz Radecki jechali samochodem Peugeot 206  w klasie 3 (samochody o pojemność silnika do 1600ccm) oraz Radosław Oryszczak i Adrian Kulka  samochodem Peugeot 106 w klasie 2 (pojemność silnika do 1400ccm). Rajdowcy Bartosz Makowski / Mateusz Radecki zajęli 3 miejsce w klasie 3 i 15 w klasyfikacji generalnej SKJS (Super Konkursowa Jazda Samochodem).  Był to 2 start tej załogi w Rajdzie Warmińskim. Bartek mówi: jechaliśmy Warmiński w 2014 ale zawieszenie uległo uszkodzeniu i musieliśmy wycofać się z rajdu, w tym roku udało się ukończyć rajd na „pudle” . Radosław Oryszczak i Adrian Kulka dojechali na metę wygrywając rajd w klasie 2 i zajmując  11 miejsce w generalce.  Załoga tak krótko komentuje rajd:  to dla nas bardzo dobry wynik, rajd był bardzo szybki i wymagający a na odcinkach specjalnych trzeba było zachować maksymalne skupienie żeby nie wypaść  poza drogę.
Brodniczanom gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Informacja nadesłana