19 czerwca  w Toruniu  odbyła się Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które przyznawane są za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Wśród laureatów jest ZOZ Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Brodnicy.


- Nagrody i wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach. Wśród laureatów są w sumie 23 zasłużone osoby, zespoły i instytucje, wręczono również 46 wyróżnień, a także wyróżnienie specjalne dla Portu Lotniczego Bydgoszcz za wprowadzenie oraz rozwój połączeń z węzłem transportowym we Frankfurcie. Nagrodę za całokształt działalności otrzymała Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis- informuje Paulina Modrzejewska z kancelarii Sejmiku Województwa.
Na gali Nagrodę Marszałka Województwa odebrał także Dariusz Szczepański, dyrektor ZOZ w Brodnicy.


- To nagroda dla ZOZ Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy im. Rafała Czerwiakowskiego w kategorii „Fundusze unijne” za działania w roku 2016- mówił Dariusz Szczepański, odbierając  gratulacje od starosty Piotra Boińskiego.

Wśród nagrodzonych w Toruniu przez Marszałka Województwa są także m.in.: Firma Damix z Rypina, Przedsiębiorstwo „Chemirol” z Mogilna, Fundacja Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, Anna i Adam Filipscy z orkiestrą „Campanella” z Cekcyna, liderzy zespołów personelu medycznego w Szpitalu Miejskim w Toruniu, Regionalne Towarzystwo Wioślarskie LOTTO-Bydgostia oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska.


Ceremonię wręczenia nagród w CKK Jordanki w Toruniu uświetnił występ Magdaleny Chruściel pod kierownictwem muzycznym Adama Lemańczyka. Nagrody wręczyli wspólnie marszałek Piotr Całbecki oraz przewodniczący sejmiku Ryszard Bober.


Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy