Jolanta Lewandowska z Bartniczki z sukcesem debiutowała w reprezentacji Polski na XVII Mistrzostwach Europy IBSA w Kręglach Klasycznych w Apatin w Serbii.


Jolanta Lewandowska jest  członkiem  Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych  w Brodnicy i zawodniczką Włocławsko-Brodnickiego Klubu Sportowego Niewidomych i Słabowidzących "Pionek" .

-Po 2 latach treningów i startów w zawodach 10 miesięcy temu została powołana do Kadry Polski.  Od 3 miesięcy,  po zdobyciu w marcu tego roku 2 miejsca w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Tomaszowie Mazowieckim, pani Jolanta  jest w reprezentacji Polski- informuje Sławomir Domański, prezes   PZN w Brodnicy .

Od 30 maja do 3 czerwca 2017 z 15-osobowym zespołem reprezentacji  zawodniczka z powiatu brodnickiego startowała  w  ME w Kręglach Klasycznych w Apatin w Serbii .

Zajęła 3 miejsce z zawodnikiem Klubu Sportowego Niewidomych Łuczniczka Bydgoszcz Władysławem Wakulińskim w konkurencji Tandem Mix i indywidualnie miejsce 9  ( niewiele zabrakło by zagrać w ścisłym finale).

- Było to dla mnie ogromne przeżycie sportowe i osobiste. Mam nadzieję, że nie zawiodę także w kolejnych zawodach, które czekają mnie w najbliższym czasie, tj. w  ok. sześciu  zawodach krajowych  rankingowych w bowlingu i kręglach klasycznych,  zawodach Pucharu Polski w Łaziskach oraz  Mistrzostwach Polski Drużyn i Mikstów w Tomaszowie Mazowieckim- mówiła Jolanta Lewandowska w czasie spotkania ze starostą Piotrem Boińskim i Kazimierzem Gutowskim, kierownikiem ZAZ w Brodnicy, gdzie Jolanta Lewandowska zaczynała sportową karierę w zespole zakładowym .

- Gratulujemy Pani sukcesu, osiągniętego ciężką pracą i żelazną konsekwencją  – mówił starosta Piotr Boiński .

 W zawodach Mistrzostw Europy udział brały reprezentacje: Rumunii, Węgier Słowacji,  Czech, Serbii (gospodarz),  Chorwacji, Słowenii, Niemiec i Polski.
- Reprezentacja Polski liczyła łącznie 15 osób (7 zawodniczek i 8 zawodników) w 3 kategoriach startowych B1, B2 i B3. Sportowcy startowali w następujących konkurencjach: indywidualne mężczyzn i kobiet, drużynowe mężczyzn i kobiet oraz Tandem Mix. Polacy zdobyli 11 medali- dodaje  Sławomir Domański zawodnik WBKSN i S "Pionek" oraz Prezes Powiatowego PZN w Brodnicy.
 
Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy