W minioną sobotę mieszkańcy powiatu do wieczora bawili się na Festynie Małych Ojczyzn na brodnickim Przedzamczu. Piękna pogoda sprzyjała rodzinnym i przyjacielskim spotkaniom i odpoczynkowi na świeżym powietrzu.


Mieszkańcy powiatu brodnickiego tłumnie odwiedzali stoiska , przygotowane na Festyn Małych Ojczyzn. Kolejka do bezpłatnych badań w stoisku medycznym, tłumy gromadzące się przy stoiskach szkół, gmin i instytucji kultury, wąż kolejkowy do bezpłatnego wesołego miasteczka dla dzieci i po pyszną grochówkę- to najlepsza ocena atrakcji przygotowanych na Festyn. Wiele emocji przyniosły też koncerty i konkursy  na scenie.

Zadowoleni z imprezy byli także uczestnicy rajdu rowerowego i spływu kajakowego, które zorganizowano w ramach Festynu Małych Ojczyzn.

- Dziękuję wszystkim organizatorom, współorganizatorom, osobom, które pracowały na Festynie, poświęciły sobotę ,by uatrakcyjnić wydarzenie.  Dziękuję wszystkim  gościom i uczestnikom Festynu Małych Ojczyzn , który dowodzi, że potrafimy się integrować  we wspólnym działaniu i wspólnie bawić- mówi starosta Piotr Boiński.


Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy