abler2016
Osoby niepełnosprawne mogą składać wnioski na dofinansowanie w ramach kolejnych programów PFRON.
Od 4 maja można ubiegać się o pomoc przy zakupie samochodu, sprzętu komputerowego, wózka inwalidzkiego i o dofinansowanie kosztów uzyskania prawa jazdy .


W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Brodnicy  ( ul. Zamkowa 13 a, tel. 056...) można uzyskać informacje i wnioski  dotyczące nowych programów „Pegaz 2003”.

Programy te umożliwiają osobom niepełnosprawnym otrzymanie dofinansowania do zakupu  lub montażu oprzyrządowania samochodu (obszar A), dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego(obszar B), zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym (C) oraz pomoc w pokryciu kosztów uzyskania prawa jazdy kategorii B (obszar programu E) .

Rusza też w tym roku znany już  program „ Komputer dla Homera”, dzięki któremu osoby niepełnosprawne mogą liczyć na pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego oraz oprogramowania umożliwiającego rehabilitację zawodową i społeczną osób niewidomych i niedowidzących.

Wnioski o dofinansowanie można składać od 4 maja do 5 czerwca 2009 w Oddziale PFRON w Toruniu, ul. Szosa Chełmińska 28.

Dłuższy, bo do 30 listopada br. ,  jest termin składania wniosków na dofinansowanie do utrzymania w sprawności technicznej wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym.

Procedury oraz druki wniosków można też pobierać ze strony internetowej PFRON: www.pfron.org.pl

Comments are now closed for this entry