W I LO w Brodnicy odbył się IV Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych. Pierwszą nagrodę wyśpiewała Martyna Zielińska z Jastrzębia.

19 grudnia 2016r. w I LO w Brodnicy rozbrzmiewały kolędy  w języku angielskim, niemieckim      i włoskim , śpiewane przez gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu brodnickiego.

Jury konkursu wyłoniło najlepszych wykonawców, którymi okazali się:
I miejsce – Martyna Zielińska (Publiczne Gimnazjum w Jastrzębiu)
II miejsce – Rozalia Rogowska (I LO); Bartosz Kozikowski (CKZiU)
III miejsce – Zuzanna Rogowska, Karolina Kotewicz (Publiczne Gimnazjum w Jastrzębiu); Tymoteusz Woźniak (Gimnazjum Nr 2).

Wicestarosta  Mariusz Klonowski i  Stanisław Czajkowski,  Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu starostwa wręczyli zwycięzcom i uczestnikom konkursu  nagrody i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy.

IV Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych zorganizowali  nauczyciele I LO w Brodnicy:   Magdalena Rogowska i Wojciech Klugowski.

Imprezą towarzyszącą była  wystawa ozdób adwentowych. Uczestnicy spotkania obejrzeli też  film o tradycjach bożonarodzeniowych w różnych krajach.Oprac.     Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy