2 marca 2016 r. w auli Zespołu Szkół Zawodowych w Brodnicy, odbyły się VI Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w Szachach Szkół Ponadgimnazjalnych.

W Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w Szachach Szkół Ponadgimnazjalnych  wzięło udział trzydziestu zawodników trzech brodnickich szkół  : I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy, Zespół Szkół Rolniczych w Brodnicy i Zespół Szkół Zawodowych. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim szachów błyskawicznych, dziewięciorundowym. Walczono zarówno drużynowo, jak i indywidualnie.

Drużynowo wygrali zawodnicy z I LO , przed ZSZ i ZSR. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Agnieszka Hein z I LO, druga była Anna Szynkowska z  ZSZ, trzecia Mirosława Rutkowska  - również z ZSZ. W kategorii chłopców najlepszy okazał się Dawid Geworgian z  I LO, drugi - Przemysław Lewandowski z ZSR, trzeci - Grzegorz Czubak z  I LO.

Mistrzostwa przygotowali: Anita Głodowska i Krzysztof Wydra.  Sędziowali:  Henryk Milewski i  Marcin Kołodziejski. Nagrody, medale, puchary i dyplomy wręczyli: starosta Piotr Boiński i Jacek Gniadkowski , dyrektor ZSZ w Brodnicy.Fundatorzy nagród:  Starostwo Powiatowe w Brodnicy i Rada Rodziców  Zespołu Szkół Zawodowych w Brodnicy.


Starostwo Powiatowe w Brodnicy