Na konkursie fryzjerskim w Bydgoszczy za kreatywność wyróżniono uczennicę RCKPiU w Brodnicy. Szkoła została wyróżniona  za udział w konkursach fryzjerskich.

3 marca 2016 r. uczennice Patrycja Miazga i Paulina Cytloch,  odbywające praktyczną naukę zawodu w Regionalnym Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Brodnicy,  uczestniczyły w V edycji konkursu fryzjerskiego o Statuetkę Bydgoskiej Łuczniczki.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były „SŁODKIE MARZENIA – SWEET DREAMS”. Część praktyczną tradycyjnie zorganizowano w pracowniach fryzjerskich Zespołu Szkół Nr 1 w Bydgoszczy.

W zmaganiach konkursowych brało udział 35 uczniów szkół zawodowych z Bydgoszczy, Chełmna, Inowrocławia, Koronowa, Samostrzela, Grudziądza, Ostrowa Wielkopolskiego, Koszalina, Torunia, Gdańska, Piły, Olsztyna, Radziejowa i Brodnicy.Uczennice z RCKPiU w Brodnicy zaprezentowały projekty fryzur i makijaże stworzone  pod okiem instruktorów praktycznej nauki zawodu Pani Ewy Łukaszewskiej i Marty Grochowalskiej. Elementy garderoby wykonała pani Jolanta Motylińska.

Partycja Miazga uczennica Zasadniczej Szkoły Zawodowej wykonała fryzurę i stylizację inspirowaną  sennym marzeniem kwiatowym i uzyskała  wyróżnienie specjalne za kreatywność .

Za wieloletnią współpracę w zakresie realizacji międzyszkolnych konkursów fryzjerskich wyróżniono również Regionalne Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego.


Starostwo Powiatowe w Brodnicy