Do końca października 2015r.przy ul. Wiejskiej będzie nowy chodnik i mowy asfalt na jezdni.

Około 130 tysięcy złotych z budżetu powiatu brodnickiego przeznaczono na remont chodnika i jezdni przy ulicy Wiejskiej. Inwestycja zakończona będzie do końca października 2015r.

Pracownicy   Przedsiębiorstwa Ogólnobudowlanego FRANEX wykonali roboty rozbiórkowe, kończą prace przy chodniku  z kostki brukowej betonowej, krawężnikach i obrzeżach. Z kostki brukowej wykonywane są  zjazdy na parkingi. W pracach wykończeniowych zebrany zostanie humus  , a pas zieleni obsiany będzie trawą. Prace obejmują 190 metrów bieżących chodnika- to odcinek , który kończyć się będzie przy  dawnej wąskotorówce.

Dalsza część chodnika – od wąskotorówki wykonana będzie w późniejszym terminie: po zakończeniu inwestycji budowy obwodnicy przez firmę SKANSKA. Firma wykona prace  w ramach rekompensaty za uszkodzenia, które powstały w czasie budowy obwodnicy.

W najbliższy czwartek, 29 października zaplanowano położenie asfaltu na jezdni przy ul. Wiejskiej . Nakładkę z masy mineralno-bitumicznej o długości 176 mb i powierzchni 1250 m2 wykona Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Sp. z o.o. I także w przypadku jezdni- jej część- od torów do wjazdu na parking wykona SKANSKA po zakończeniu prac budowlanych przy obwodnicy.

Źródło: Starostwo Powiatowe